Ez a fehérjedús kenyér gluténmentes alapanyagokból készül, és tökéletes választás azoknak, akik egy kis extra fehérjére vágynak az étkezésükben. Kevesebb liszt felhasználásával és magas fehérjetartalommal ez a kenyér nem csak ízletes! Könnyű is, ami garantáltan feldobja a hideg étkezéseidet.
Túró és tojás – a fehérjedús kenyér alapjai
A túró és a tojás a két alapvető összetevője ennek a proteines kenyérnek. A túró magas fehérjetartalmával hozzájárul a kenyér sűrű, mégis könnyű textúrájához. A tojás szintén gazdag fehérjében, ami segít, hogy a kenyér még puhább és levegősebb legyen. Olyan igazi pihe-puha.
Ezek az alapanyagok nemcsak táplálók, de a kenyér állagát is tökéletessé teszik. Így nem kell kompromisszumot kötnöd az íz és a diéta között. A túró és a tojás kombinációja biztosítja, hogy a fehérje kenyered mindig friss és ízletes maradjon, akár napokig is.
A fehérjedús kenyér elkészítése
Hozzávalók:
100 g jelölten gluténmentes zabpehelyliszt
50 g tápiókakeményítő
50 g jelölten gluténmentes lenmagpehely
4 g szódabikarbóna
2 ek jelölten gluténmentes sörélesztőpehely
1-2 tk só
1 tk almaecet
4 db M-es tojás
250 g rögös félzsíros túró
szóráshoz valamilyen mag (tökmag, lenmag, napraforgó, szezám stb.)
Mi van, ha nem szereted valamelyik száraz hozzávalót?
Ebben a fehérjedús kenyérben az a jó, hogy variálhatod benne a lisztet és a keményítőt. Nem szereted a zabot? Akkor készítsd el rizsliszttel, barna rizsliszttel, kölessel, hajdinaliszttel! Válaszd azt, amelyiket te kedveled!
Hasonló módon játszhatsz a keménytővel is. Tápióka helyett használhatsz kukoricakeményítőt vagy burgonyakeményítőt is.
A lenmagpehelynek azonban funkciója is van a receptben. Nem csak a magas rosttartalma miatt került bele. A lenmagypehely ugyanis “ragaszt”.
A gluténmentes protein kenyér készítése lépésről lépésre
- Kapcsold be a sütőt 180 fokra, légkeveréses fokozaton.
- Egy keverőtálba mérd ki pontosan a 100 gramm zabpehelylisztet, az 50 g tápiókakeményítőt és az 50 g lenmagpelyhet.
- Add hozzá a 4 gramm szódabikarbónát, a sót és a 2 evőkanál sörélesztőt.
- Keverd el alaposan a száraz hozzávalókat. Fontos, hogy sokáig keverd, hogy a térfogatnövelő (szódabikarbóna) egyenletesen elkeveredjen a hozzávalókban.
- Törd fel egyenként a tojásokat. Így tudod ellenőrizni, hogy jó-e a minőségük. Majd lazán verd fel a tojásokat (a fehérjét és a sárgáját is). Nem kell habosítani, csak annyira, mintha egy rántottát készítenél elő.
- A túrót morzsold szét a kezedben. A fehérjedús kenyér esetében fontos, hogy rögös legyen a túró, hogy az átsült kenyér ne legyen szalonnás.
- Ha mindezzel megvagy, add a 4 felvert tojást, a 250 gramm szétmorzsolt túrót és az egy teáskanál almaecetet a lisztes keverékhez.
- Egy robotgép dagasztó spiráljával keverd egynemű masszává. Mivel nem teszünk ebbe a kenyérbe élesztőt, nem kell hosszú perceken át dolgozni a tésztán. És ne is kell keleszteni.
- Bélelj ki egy szögletes kenyérformát sütőpapírral.
- Kend ki a papírt vékonyan olajjal.
- Majd kanalazd bele a masszát. A tetejét formázd meg egy olajos kanál domború felével.
- Ízlés szerint szórd meg a tetejét valamilyen maggal, de ezt akár ki is hagyhatod.
- Süsd nagyjából 40-45 percen át. 35 perc után ellenőrizd egy hústűvel vagy egy fanyárssal, hogy átsült-e a tészta. Mivel minden sütő más hatásfokon süt, a sütési idő változhat. Ezért fontos, hogy a gluténmentes pihe-puha kenyérkédet lecsekkold, nehogy túlsüljön. Vagy sületlen maradjon.
Ezek a receptek is érdekelhetnek még!
Gluténmentes hamis bundáskenyér
Gluténmentes kenyér földi mandula liszttel
Gluténmentes túrógombóc pihe-puha
Csatlakozz Facebook csoportomhoz, ahol hozzád hasonló háziasszonyok várják a tippjeidet, vagy hogy neked segítsenek!