Ezerféle gluténmentes paradicsomleves közül válogathatunk, de az igazi, a legjobb, az édeskés menzás variáció. Mutatom, hogyan készül. Cukormentesen is.
Valójában nálunk otthon is édesen készült a paradicsomleves, de hogy anyukám mit tett bele levesbetétként, már nem emlékszem. A menzán betűtészta volt a sláger, és manapság szerintem már gluténmentesen is beszerezhető, és mégis másra foglak rábeszélni most. Ha nem sikerül, az sem baj, hiszen az életben éppen az a szép, hogy mindig van választás. Ha tésztás vagy, hát főzd bele azt.
Sokkal inkább a rántás előkészítésére helyezem most a hangsúlyt, és az ízekre, az arányokra. A rántásnál az a jó, hogy a gabona keményítőtartalma „dolgozik”, nem a sikér, ami ugye ezekben nincs, ezért szántalan lisztféleség közül választhatsz. Szerintem zabliszttel a legfinomabb, ezért ebben a receptben így készítem el. De ha már rántás, és keményítő, óva intelek a lecsupaszított keményítő használatától. Azt inkább tartogasd valami olyanra, amit habarni kell. Rántáshoz maradjunk a liszt állagú őrleményeknél.
Jöjjön a levesbetét
Na de mit is főztem a levesbe betűtészta helyett. Kölest. Volt, hogy rizzsel készítettem, de hiszem, hogy minden apró „jó” lépés egyel előrébb visz az egészségesebb táplálkozás útján. A paradicsomos ételekhez amúgy jól áll a hajdina is, de azt inkább a nagyon haladó „tudatos” étkezőknek ajánlom markáns íze miatt. Azt hiszem, sikerült pár alternatívát felkínálnom, kíváncsi lennék, te melyiket választanád. Megírod hozzászólásban?! Köszi.
És el ne felejtsem! Nálam cukormentesen készül, mert a cukrot a sütikre tartogatom, a mindennapokon kerülöm.
Hozzávalók a gluténmentes paradicsomleves készítéséhez
(3 adag)
20 g vöröshagyma
2 ek olaj
20 g zabliszt (zabpehely liszt is jó)
1 csapott mk jelölten gluténmentes fűszerpaprika
600 ml meleg víz
500 ml passzírozott paradicsom
1 csapott mk só
50-60 g cukor vagy 15-20 g paleo negyedannyi édesítő
1 tk balzsamecet
50 g jelölten gluténmentes hántolt köles
A gluténmentes paradicsomleves elkészítése
Tedd az olajat egy 2,5 literes lábosba.
Kezd el hevíteni, majd add hozzá a nagyobb szeletekre vágott vöröshagymát.
Szórd bele a zablisztet, és pirítsd egy percen át. Arra ügyelj, hogy ne égjen meg.
Végül szórd meg fűszerpaprikával, és így is pirítsd egy keveset, hogy jól kiolvadjon az olajban a paprika illóolaja.
TIPP: füstölt pirospaprikával még finomabb.
Először önts bele a meleg víz felét, és keverd csomómentesre. Majd hozzáadhatod a passzírozott paradicsomot és a maradék vizet.
Sózd, add hozzá a cukrot vagy az édesítőt.
TIPP: A cukorral, illetve az édesítővel nyugodtan variálj. Ha savanyúbban szereted, kevesebbet adj hozzá. Édesszájúak túlzásba is vihetik.
Hogy minden íz harmóniába kerüljön és adok hozzá egy teáskanál balzsamecetet is. Ha neked ez már sokkkkkk, hagyd ki a receptből nyugodtan.
Amikor felforrt a folyadék, add hozzá az átmosott kölest.
Tedd takarékra, és főzd meg 10 perc alatt a levest. Ezt követően hagy még 5-10 percet állni, addigra a köles teljesen megpuhul.
EZ A RECEPTEM IS ÉRDEKELHET: hamis bundás kenyér (fogyókúrás)
Csatlakozz facebook csoportomhoz, legyél tagja egy segítőkész csapatnak! A cikk jobb felső sarkában iratkozz fel a hírlevelemre, hogy elsőként értesülj az újdonságokról és a hírekről!