A gluténmentes daragaluska készítése nem ördöngösség, de jó, ha tudod, mire figyelj oda a készítésekor. Mutatom miből és hogyan készítsd el!
A facebook csoportomban többen is kérték, hogy mutassak egy olyan gluténmentes daragaluska receptet, ami valóban működik. Nem esik atomjaira a főzés során, és élvezet végül megenni.
Évekkel ezelőtt az első szakácskönyvemben már megjelent egy hasonló recept, de azóta tovább fejlesztettem, és állítom, hogy megszólalásig hasonlít a búzadarás verzióra. Annyi különbséggel, hogy kukoricadarából készül.
A kukoricadara azonban önmagában, de még tojással sem hozza meg a várva várt szép galuskák élményét, ezért kell még bele egy kis extra hozzávaló. A receptben megmutatom, hogy állítsd össze az alapanyagokat, mire figyelj a főzés során, és végül egy videóban lépésről-lépésre meg is mutatom az egész műveletet.
Figyelj, és mostantól nem lesz több kudarc a konyhában, ha daragaluskáért kiált a család.
Hozzávalók kb. 9-10 darabhoz:
55 g jelölten gluténmentes kukoricadara
1,5-2 g útifűmaghéj rost
csipet só
1 db M-es tojás
A gluténmentes daragaluska készítése
A darát, a sót, és az útifűmaghéjat mérd ki pontosan egy kis tálba.
Keverd össze alaposan a hozzávalókat.
Üss rá egy M-es tojást.
FONTOS! A tojás mérete lényeges. Sokszor megtévesztően kicsik az egyébként M-esnek feltüntetett dobozban lévő tojások. Ha nem vagy biztos a méretben, mérd inkább le. Nagyjából 56 gramm egész tojásra lesz szükséged.
Keverd össze a hozzávalókat, és pihentesd 20 percet szobahőmérsékleten.
Majd egy teáskanál segítségével oszd 9-10 részre, és nedves kézzel formázd meg a galuskákat.
Fontos, hogy a nyers galuskák ne legyenek repedezettek, szép homogén felületet képezzenek.
Majd egy lábosban forralj fel 1,5-2 liter vizet, adj hozzá egy kiskanál sót.
Takarékon kezd el melegíteni a vizet. Ne forrjon, lobogjon a víz, csak gyöngyözzön.
TIPP: Egyszerre 4-5 galuskánál többet ne tégy a lábosba, mert mozogni fognak és nőni. Nem kicsit. Ha forrna a víz, könnyen összeütköznének, megsérülnének.
Legalább 10-12 percen át főzd őket így. Akkor jók, ha legalább háromszorosára megnőnek.
Ha kevesebb ideig főzöd, akkor a belsejük nem tud átfőni, kemény marad. Ha viszont kivárod az időt, puha lesz minden része.